Pravidlá- Rozbehni sa

Základným cieľom tohto projektu je motivovať a rozhýbať ľudí v obci, vo všetkých vekových kategóriách, na obdobie od 1.10.2017 do 30.9.2018. ( Potom sa uvidí)

Každý z nás potrebuje občas nejaký impulz k aktivite. Športovcov motivuje významný pretek a my sa môžeme 

spojiť v zrátavaní prejdených kilometrov, lebo každý nahlásený kilometer sa počíta. Sme zvedavý kam až, by sme spoločnými kilometrami dobehli.

Zrátavať si budeme km. ktoré prebehneme alebo prejdeme rýchlou chôdzou s paličkami tzv. ( Nordic Walking).

 

Nahlasovanie kilometrov:

Nahlasovať km. môžeme osobne, telefonicky alebo mailom na uvedené kontakty koordinátorov. Prosíme aby deťom zo škôlky hlásili km. rodičia alebo pani učiteľka.  Ak sa nám podarí zjednodušiť prihlasovanie, budeme vás o tom informovať. Pri prvom nahlasovaní prosíme uviesť meno pod ktorým budete zapísaný v tabuľke, stačí aj prezývka, kategóriu do ktorej patríte a samozrejme prejdené kilometre. Prihlásiť sa môžete kedykoľvek počas roka.

Nahlasovať km. za týždeň poprosíme vždy v sobotu. Od nedele si potom budeme môcť pozrieť koľko prešli ostatní.

Na stránke sú uverejnené mapky s trasovaním. Jednotlivé dĺžky trás, resp. vzdialenosti medzi červenými bodmi sú označené v km. napr. (2,4) Zrátaním jednotlivých vzdialeností zistíme dĺžku prejdenej trate. Kilometre môžeme naháňať aj inde, treba však mať aspoň približný prehľad o prejdených vzdialenostiach.

Kontakty na koordinátorov:

Štefan Kapusta st.   0904 114 172     stefankapusta@centrum.sk

Štefan Kapusta ml. 0902 106 705     stefan.kapusta359@gmail.com

Adam Pačnár           0915 301 603     pacnaradam@gmail.com

Špeciálny email :                                   lieskovanybeh@gmail.com

Motivácia:

Na konci každého mesiaca vyhodnotíme a oceníme nejakou drobnosťou najaktívnejších. Na konci septembra 2018 zorganizujeme spoločné bežecké preteky, kedy vyhodnotíme rok a oceníme každého bežca no samozrejme aj najlepších.

Kategórie:

škôlkari

1,2 ročník ZŠ           

3,4 ročník ZŠ           

5,6,7 ročník ZŠ             

8,9 ročník ZŠ    

stredoškoláci       

muži       

ženy         

veteráni nad 45 rokov   

veteránky nad 45 rokov

 

"Rok je dlhý a každý mesiac je iný. Netreba sa vzdávať ani pri dlhšej pauze ale povzbuďme sa navzájom a vydržme do septembra"

 

 

Len tak pre povzbudenie: Svetový rekord vo vytrvalostnom behu na 3100 míľ, čo 

je 4988 km. drží 47 ročná Slovenka Kannenika Janáková, ktorá túto vzdialenosť prebehla za 48 dní 14 hodín 24 minút a 10 sekúnd. Uvidíme či my spolu toľko nabeháme za rok.

 

TOPlist