SPPoločne pod jednou strechou. Keďže sme sa do projektu s Nadáciou SPP, nadačným fondom SPPoločne zapojili asi úplne všetci, chcem Vás informovať o súčasnom stave projektu. Na to, aby sme získali plnú požadovanú sumu, čo bolo 6000 eur, nám chýbalo 21 hlasov. Napriek „neúspechu“ sme sa dozvedeli, že od Nadácie SPP dostaneme bonus 2600 eur. S ohľadom na výrazne zníženú sumu a aj zníženú možnosť spolufinancovania sme sa s Nadáciou dohodli na zmene v projekte. Nakoľko by sme z dostupných finančných prostriedkov nedokázali postaviť dostatočne veľký altánok, ktorý bol zámerom projektu, dohodli sme sa na kúpe veľkoplošného stanu, ktorý poslúži rovnakému účelu. Aj keď stan nenahradí pôvodný zámer stopercentne, veríme, že nám všetkým bude veľkým pomocníkom pri mnohých podujatiach. Po mnohých zváženiach sme sa rozhodli pre stan, ktorý je na obrázku. Na najdlhšom mieste má takmer 15 m a v najširšom 10 m, s možnosťou úplneho uzatvorenia. Jeho cena je 3144 eur.Finančný rozdiel v cene stanu a zíkaného bonusu doplatíme z finančných prostriedkov 2% z prijímov daní.Zmluvu máme podpísanú, už to potrebujeme len dotiahnuť. Za každý hlas aj za pomoc pri projekte veľmi pekne ďakujeme a veríme ,že sa veľakrát stretneme pod stanom. Za Oriešky Števo Kapusta.


 

SRDEČNÁ VĎAKA! Naše malé Lieskovany ukázali, že majú veľké srdce. Keď sme sa zapojili do grantovej súťaže v SPP, dúfali sme, že sa nám podarí získať dosť hlasov, aby sme sa dostali do prvej päťky. Napriek chýbajúcim 21 hlasom – teda neúspechu v súťaži – chceme vysloviť veľké, srdečné poďakovanie za úžasných 7710 hlasov, ktoré sa podarilo vyzbierať za náš projekt. Vďaka patrí všetkým, k torí tri týždne svojho voľného času obetovali zbieraniu hlasov; všetkým, ktorí nás podporili, ale najmä tým, ktorí ochotne poskytli svoje telefónne číslo, hoci sú to pre nás cudzí ľudia. Počas týchto troch týždňov sme sa s potešením presvedčili, že na Slovensku stále je dosť ľudí ochotných nezištne pomôcť. Použijem slová pápeža: „Netreba si myslieť, že toto úsilie nezmení svet. Tieto skutky šíria dobro v spoločnosti, ktorá vždy prináša plody presahujúce to, čo možno konštatovať, pretože vyvolávajú v lone tejto zeme dobro, ktoré má tendenciu sa stále a neviditeľne šíriť. Toto správanie nám navyše vracia zmysel našej dôstojnosti, vedie nás k väčšej existenciálnej hĺbke, umožňuje nám zakúsiť, že život na tomto svete stojí za to.“ (František: Laudato si´, 212) Za každý hlas a podporu, v mene O. Z. Oriešky zo srdca ďakuje Števo Kapusta.


 

Offline víkend, ktorý sa konal pod záštitou DHZ Lieskovany a O.Z.Oriešky máme za sebou a môžeme ho zhodnotiť.Počítače aj elektrina ostali doma v stave off, no my ostatní sme sa poriadne zapli a zažili víkend, ktorý myslím stál za to. Množstvo netradičných súťaží s použitím hasičskej aj lezeckej techniky u všetkých preverilo zručnosť, logiku, odvahu, vytrvalosť aj kreativitu. Dosť to dalo zabrať, ale nálada bola výborná ako aj počasie. Množstvo zážitkov určite v každom ostane na dlho. Čerešničkou bola návšteva v banskom skanzene na Hnilčíku, spojená s prehliadkou banskej štôlne.Za perfektný servis s výbornou stravou a programom ďakujeme rodičom a samozrejme aj Tomášovi, ktorý tomuto perfektnému podujatiu venoval množstvo svojho voľného času.Všetkým veľká vďaka a o rok sa hádam opäť stretneme na Offline víkende.                                      Fotky dostupné tu.


 

Dňa 24.7. 16 sme sa (17 ks) znova zobrali na parádnu túru  , tentoraz na Havraniu skalu s krásnym výhľadom . Kto to ešte nevidel, odporúčame. A taktiež  túra na Sivec s výhľadom na Ružín bola pecka , dobrý tip pre fotografov....  Tešíme sa na ďalšie akcie, Oriešky:))                         Viac fotiek: tu

 


 

Jánske ohne

Opäť sme prežili krásny večer. Škôlkari sa lúčili s budúcimi školákmi, a tak účasť aj nálada bola výborná. Zhodili sme máj, deti dali dole stužky a vrcholec sme vsadili do vatry. Na vylepšenie atmosféry nám zahrali Tri Oriešky. So spevom a tancom sme sa pri ohni zabávali až do neskorej noci. Už teraz sa tešíme na budúce Jánske ohne.

                                      Všetky fotky tu.


 

Super, super, super. Zažili sme nádherný deň. Ráno sa nás zišlo 23 turistov. Vyštartovali sme od Ružína po žltej na krásny vrch Sivec. Za hodinu sme boli na vrchole, z ktorého je očarujúci výhľad. Nakoľko sme mali dosť síl, času a aj počasie bolo veľmi príjemné, vybrali sme sa pozrieť aj blízke jaskynky. Túru sme ukončili na moste Malého Ružína. Verím že aj na budúce si vyjdeme na peknú túru v takom hojnom počte. Horám zdar a v peknom počasí zvlášť.  Všetky  fotky dostupné  tu.

 


 

Sme radi, že sa môžeme tešiť zo schválenia projektu od Nadácie  Jednota COOP. Projektom sme získali grant vo výške 1500,-€.  Projektom „Byť off-line nie je nuda!“ chceme podporiť  aktívny životný štýl tínedžerov. Prvé financie sme použili na hokejbalovú výstroj pre brankára laugh.


 

V sobotu sme sa vybrali do lesa pre Máj. Našli sme ho, zrezali, previezli a s Božou pomocou a s pomocou prítomných chlapov aj postavili.Všetko dobre dopadlo. Pospievali sme, pospomínali, pohostili sa,aj porozprávali.Ďakujeme všetkým,ktorí nám s touto akciou pomohli.Veríme,že o rok sa opäť zídeme a túto tradíciu udržíme čo najdlhšie.   

Ďakujeme...

         

Fotografie dostupné tu.


                      

 Jarná brigáda v parku

V sobotu 16. apríla sme sa zišli takmer tridsiati v parku na brigáde. Trošku sme pohrabali, nejaké kríky zostrihli a aj lavičky sa nám podarilo zrepasovať. Všetkým,ktorí pomohli ďakujeme a prajeme veľa zdravia a chuti do ďalšej práce. Dúfam,že najbližšie to bude túra, nie práca.
Ahojte , Števo.


 

VYMENENÉ CHYTY

Nakoľko sa oteplilo, chlapci zamakali a na našej stene vymenili zimné chyty za letné.Cesty sú označené a v každej časti steny je vyrobená jedna ľahšia cesta, aby každý vedel vyliezť hore.Prosíme všetkých návštevníkov aby sa správali zodpovedne k sebe aj ostatným, šetrne k stene a dodržiavali bezpečnosť a pravidlá steny.V prípade otázok alebo návrhov volajte na tel. číslo: 0904114172 . 


 

 

 

 

 Nakoľko v horolezeckom časopise bola  pochválená  organizácia zimného preteku Foršting race, chceme sa  poďakovať všetkým,ktorí prispeli svojou prácou.  Zároveň  chceme  povzbudiť členov a priateľov do  ďalšej  činnosti.Preto úryvok z časopise Horolezec uverejňujeme  aj na našej stránke.

                             S pozdravom Števo.

TOPlist